בית כנסת קבע

דף הבית >> בית כנסת קבע
בניית בית הכנסת בשבות רחל

ידידים יקרים, יש לכם כמה דקות בשביל הלב שלנו?
 
יחד, שותפים לדרך
בשורות הבאות אנו רוצים לפנות אליכם, אחים ואחיות יקרים..
שבות רחל- ישוב קהילתי דתי המונה כ- 100 משפחות אשר שוכן עמוק בלב, בלב הארץ, על הציר המחבר בין ישובי בנימין וגוש שילה לכביש אלון בואכה בקעת הירדן.
אתם, שותפינו לדרך, שההתישבות בליבה של ארץ ישראל היא חלק בלתי נפרד מחייכם, מכירים מקרוב את משמעות החיים בחבלי ארץ אלו. גם בזמנים הקשים ביותר, ידענו כולנו להמשיך בהתמדה ובנחישות במאבק על חיי היומיום ועל צמיחת הישובים, למרות כל העיכובים מבית ומחוץ.
אנו, כאן בשבות רחל, ניצבים כיום ב"ה בפני פריצת דרך קדימה, זאת לאחר שנים ארוכות של פעילות בלתי פוסקת מול הגורמים המוסמכים. לאור אישור התב"ע לה זכינו לאחרונה, אנו מתעתדים לבניה משמעותית בקרוב, דבר שייחלנו לו שנים. אבל- עוד לפני כן...
 
הגיע זמן הלב!
ידידים יקרים! אנו שמחים לבשר לכם על גולת הכותרת של התפתחות הישוב בשנים הקרובות: הקמת בית הכנסת הקבוע- המרכז הרוחני של שבות רחל.
הקמת בית הכנסת- המרכז הרוחני על אגפיו השונים (אולמות תפילה בנוסחי העדות, ספריה תורנית, ועוד) תכשיר מקום תפילה מרווח ומכובד עבור קהילתנו, ותפתור בעיית צפיפות הקיימת כיום. 
מעל הכל, עבורנו, בית הכנסת העתיד להיבנות הוא הלב. ליבה של הקהילה שעומד בלב העשיה. ציר כיסופים המחבר בין אדם לאלוקיו, כמו גם בין אדם לחבירו, ובין היחיד לציבור באמצעות התפלה, התורה, וגמילות החסדים. לב פועם אשר מזרים כחות חיים וחיוניות לכל עורקי העשיה המגוונים של תושבי הישוב באשר הם, ומפיח רוח גבית אדירה לקראת צמיחת הישוב ושגשוגו בשנים הקרובות בעז"ה.
המרכז הרוחני שיוקם בעז"ה, יהווה למעשה אבן שואבת לתפילה, לתורה ולחסד לא רק לתושבי שבות רחל והגבעות, אלא אף לכל העוברים והנוסעים כאן, אלו המצפינים, ואלו המדרימים. מיקומו של המרכז הרוחני - ממש על הציר הראשי בואכה דרך אלון, מהווה נקודה טובה של 'נחת רוח' והתרעננות באמצע הדרך. אתם, ידידינו היקרים, השותפים הטבעיים לדרך הזאת, פשוטו כמשמעו...
 
בונים את החלום
עברנו בשנים האחרונות כברת דרך ארוכה ומפותלת עד שהגענו עד הלום. הישוב כולו נרתם למשימה, איש איש לפי כוחותיו וכישוריו. חברים יקרים מקרב הישוב נטלו על כתפיהם את הובלת התהליך וצלחו משוכות רבות עד לקבלת כל האישורים הנדרשים לצורך התחלת הבניה בשטח. כיום, כאשר השטח כבר מוכשר לבניה, החלום מתחיל לקרום עור וגידים.
במהלך השנים האחרונות גויס מקרב משפחות התושבים סכום כולל של כמיליון ש"ח. סכום זה מהווה בסיס איתן לתחילת העבודות בשטח, אך אינו מספיק. העלות המשוערת של בנית השלד לבית הכנסת הקבוע מוערכת
ב-1.5 מיליון ש"ח, ועלות הפרויקט כולו כ-5 מיליון ש"ח.
יודגש שהמניעה היחידה בפני התחלת בניה מידית
היא הפער הכספי שעלינו להשלים.
בברכתו ועידודו של רב הישוב, הרב בן-ציון עמר שליט"א, רואים אנו כזכות את האפשרות לפנות אליכם, ידידים יקרים, בשעה זו. אנו בטוחים שתשמחו לסייע לנו, כפי נידבת ליבכם, במשימת קֹדש זו.
בשבילנו, בשביל הדרך שלנו. 
כי כאן אנו בונים את הלב שלנו. 
חברי הועדה לבניית
בית הכנסת הקבוע בשבות רחל
*****
תירמו בדרך שלכם:
ערוץ טוב לב
תרומה חד פעמית בכל סכום שהוא.
כל תרומה תתקבל בברכה.
ערוץ נדיב לב
תרומה חודשית ע"ס 66 ש"ח (כמנין 'נדיב')
למשך 32 ('לב') חודשים.
תרומה זו תזכה אתכם בכניסה לעץ התורמים
שיעמוד בכניסה למרכז הרוחני
אופני התרומה:
העברה בנקאית, הפקדת מזומן או המחאה
לפקודת עמותת בית כנסת הקבוע בשבות רחל (ע"ר),
בנק אוצר החייל (14), סניף 343,
חשבון מס' 275368
הוראת קבע בכרטיס אשראי – ניתן להוריד בקישור הבא
https://drive.google.com/open?id=0B5G_IEdVgRzfdl9qbDRaeF9WUFU
.
הוראת קבע בבנק – ניתן להוריד בקישור הבא
https://drive.google.com/open?id=0B5G_IEdVgRzfWUhXMHVfMDZ6MUU
ניתן לתרום באתר המאובטח  בקישור ישיר :
https://www.trumot.net/Forms.aspx?cr=51
 

לפרטים נוספים, לתרומות ולהנצחה: 
שמעיה תירם 058-7119098

לתרומה מאובטחת בכרטיס אשראי 
     שבות רחל, ד.נ. אפרים 4483200  |  טל. 02-9409141 שבות רחל בגלל האנשים

לייבסיטי - בניית אתרים